Zvýšení volební účasti
v Libereckém kraji

POZVÁNKA K ŘÍJNOVÝM VOLBÁM

Vážení občané – voliči!

Volby do našeho zákonodárného orgánu – Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR – se blíží. Jsou pro nás příležitostí ukázat, zda chceme pomoci svému státu, svému kraji, a nakonec i sobě. Stát by díky našim hlasům mohl fungovat lépe, sami účastí ve volbách získáme pocit, že jsme udělali vše, co jsme mohli, a Libereckému kraji tak umožníme získat vyšší počet poslaneckých mandátů.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 byla u nás volební účast velmi nízká (nevolilo téměř 140 tis. oprávněných voličů), proto připadlo našemu kraji jen 8 poslaneckých mandátů. Při vyšší volební účasti by náš kraj mohl dostat až 14 poslaneckých mandátů.

Letos by náš kraj mohl získat podstatně více poslaneckých křesel, pokud se nám podaří společnými silami zvednout volební účast nad celostátní průměr. Je důležité, aby kraj získal co nejvíce mandátů pro poslance z kterýchkoli volebních stran – jsme přesvědčeni, že tito poslanci budou hájit zájmy kraje, v němž byli zvoleni.

Ke zvýšení volební účasti v Libereckém kraji zahájil spolek RADOSTI projekt s názvem PLNÁ URNA. Projekt je nestranný, v žádném případě není volební kampaní. I proto získal osobní záštitu hejtmana. Více o něm najdete na jeho webových stránkách (www.plnaurna.cz).

Pokud nám pomůžete svým hlasem zvýšit volební účast ve vaší obci/městě, výsledky vaší snahy v rámci projektu zveřejníme. Zvláště si dáme záležet na publikování úspěchu dvou obcí/měst:

  1. Obec/město s nejvyšší volební účastí v Libereckém kraji;
  2. Obec/město s největším nárůstem volební účasti oproti volbám do PS v r. 2017.
Nemůže být vaše obec mezi nimi?

Udělejme z našeho kraje ještě lepší místo k žití – pojďme k volbám – ať je plná urna i ve vaší obci!

 RADOSTI, zapsaný spolek se sídlem v Kacanovech