Zvýšení volební účasti
v Libereckém kraji
Ředitelům Gymnázií a Vyšších středních škol v Libereckém kraji,
pedagogům předmětů Základy společenských věd a Občanská nauka

Vážení,

domníváme se, že je v našem společném zájmu poskytnout vašim studentům – prvovoličům nezbytné informace k blížícím se Parlamentním volbám (8. a 9. října 2021).

Nabízíme vám proto audiovizuální program, jehož cílem je nestranně informovat vaše studenty o významu demokracie a svobodných voleb pro nás jako společnost a zvláště o jejich významu pro náš kraj.

Záměrem našeho programu je opravdu jen pozvednout dosud nízkou volební účast voličů v Libereckém kraji. Budeme vám vděčni za užití našeho programu v předvolebním období během měsíce září. Opakujeme, že tento program, jakož i celý náš projekt s názvem PLNÁ URNA je nestranný, vyhýbá se jakékoliv propagaci kandidující politické strany, politického hnutí nebo koalice, či jejich kandidáta. Není proto volební kampaní (viz §16/odst.1 zák. 247/95 Sb.).

Také proto získal podporu Libereckého kraje i osobní záštitu jeho hejtmana.

Audiovizuální dvacetiminutový program je koncipován pro užití v zářijové hodině předmětů Základy společenských věd či Občanské nauky, a to jako úvod lekce, po níž je prostor pro následnou diskusi o tématu.

Prezentaci  lze spustit přímo na této stránce (viz okno níže). Alternativně si ji můžete stáhnout z e stránky plnáurna.cz (samotný soubor je uložen na uschovna.cz, kam se z naší stránky prokliknete, přímý odkaz je zde).

Pokud náš program využijete a pošlete nám z jeho aplikace zprávu či fotku, rádi tuto vaši součinnost s projektem PLNÁ URNA zveřejníme.

Za spolek RADOSTI

kontaktní osoby projektu

G. Holbová, S. Říman

info@plnaurna.cz

www.plnaurna.cz


Prezentace pro prvovoliče